jak wykonywać ze słońcem

Na czasochłonnie przedtem David Beaty został Chief Scientist ekstra gwoli programu NASA Mars był poszukiwaczem. Beaty spędził 10 lat geodezji odległych zakątkach Ziemi w celu metali szlachetnych i kolejne 12 lat polowania na oleju.

I owo kwalifikuje go do pracy gwoli NASA? Dokładnie.

Beaty ma odmiana doświadczenia NASA potrzebuje jak przedstawicielstwo przygotowuje się aż do realizacji wizji Badań Kosmicznych. “Górnictwo tudzież rozpoznawcze będą kluczowe umiejętności w celu osadników na Księżycu tudzież Marsie,” wyjaśnia. “Możemy wyprawić im powietrza i wody zaś paliwa z Ziemi, mimo to w końcu, będą musieli nauczyć się zachowywać się z ziemi, z wykorzystaniem lokalnych zasobów do ich potrzeb.”

Na Księżycu, na przykład, planistów misji nadzieję wynaleźć wodę zamrożone w ciemnych zakamarkach polarnych kraterów. Kit może stanowić podzielona na wodór na benzyna rakietowe natomiast tlenu aż do oddychania. Mowa trawa jest dodatkowo dobra do picia natomiast w charakterze akcesorium jest to jakiś spośród najbardziej znanych osłon radiacyjnych. “Pod wieloma względami”, zauważa Beaty, “woda jest kluczem aż do trwałej obecności człowieka.” Wyrywanie Ice jego osoba the Moon prawdopodobnie jeżyć się się znaczny przemysł, bo systemy słoneczne

Beaty mrowie nauczył się od swojej długiej kariery badanie, badanie zaś ekstrakcja na Ziemi. W tym momencie, spośród myślą o innych światach, jego osoba destylowany czwórka kawałki mądrości nazywa “Dave Postulaty” gwoli poszukiwaczy pracy w dowolnym miejscu w układzie słonecznym:

Postulat nr 1: “Myślenie życzeniowe nie zastąpi dowodów naukowych.”

“Na Ziemi, banki nie będą pożyczać pieniądze za mniej niż potwierdzone rezerwy. Z punktu widzenia banku, figa mniej niż sprawdzona jest nie inaczej nie istnieje. Ta nauka została nauczkę, tak aby niejednego poszukiwacza”, śmieje się.

Dla NASA kurs wymiany jest wyższa aniżeli profit. Życie astronautów prawdopodobnie dyndać na włosku. “Udokumentowane zasoby na Księżycu przypuszczalnie istnieć przypadkiem znajdować się traktowane jako mające tak duża liczba zaufania, iżby narażać się istnienie astronautów, aby przebyć po niej.”

Co powinno się zrobić, żeby “udowodnić” rezerwy – to jest, by posiadać wiedzę z pewnością, iż rezerwa istnieje w wcale wysokiej koncentracji, która będzie wykonana?

“To zależy od chwili rodzaju depozytu”, wyjaśnia Beaty. “Poszukiwanie ropy naftowej na Ziemi, wolno wywiercić jakiś dziura, zmierzyć presja i określić jak wiele oleju jest. Wiesz, że olej niechybnie istnieje 100 metrów, albowiem przepływ cieczy. Choć złota powinno się drążyć otworów 100 metrów odkąd siebie, zaś Wskazanie stężenia złota co pięć metrów w dół każdego otworu. Owo wskutek tego, iż gleba jest stałe heterogeniczne. 100 metrów skały może istnieć zupełnie inna. ”

Depozyty na Księżycu nie są tak prawidłowo znane. Czy lód księżycowy powszechne lub nierówne, głębokie lub płytkie? Azaliż w ogóle istnieje? “Nie wiemy”, mówi Beaty. “Mamy coraz bez liku nauczyć.”

Postulat nr 2: “Nie wolno określić rezerwę bez określenia w który metoda można je zaczerpnąć Jeśli nie przypadkiem egzystować wydobywany, to nie ma sensu.”. Dość powiedzieć.

artystyczna idea robota górnika lodowej

Postulat nr 3: “Perfect wiedzy nie jest możliwe Exploration kosztuje kapitał, oraz my nie możemy sobie zezwolić, by nabywać wszystkie informacje, które chcemy Musimy wywiązać się wyboru, decydując, jakie informacje ma kluczowe waga, natomiast co nie…”

Prawo: Robotic ice górnik, myśl artysty. Credit: NASA / John Frassanito and Associates. Powiększ

On oferuje następujące domyślny przykład:

“Załóżmy, iż zdecydujemy się wyprawić praca spośród małym wiertłem natomiast pokładowym laboratorium do krateru Shackleton, położenie na Księżycu spośród podejrzanych depozytów lodu. Będziemy myśleć dość do głębi o tym laboratorium. Prawdopodobnie płeć piękna zawierać wręcz przeciwnie dwie instrumenty. Jakie są dwa rzeczy, które w najwyższym stopniu potrzebują mieć pojęcie? ”

“Załóżmy nadto, iż tuz na Ziemi wynalazł maszynę, która być może zaczerpnąć wodę z księżycowej gleby. Aliści to przeciwnie wówczas, kiedy lód jest z grubsza powierzchni, zaś jeśli lód nie jest nadto słone.” Wybór jest. “Lepiej wyposażyć utwór w instrumenty aż do pomiaru zasolenia spośród lodem natomiast jej głębokość w otworu.”

Wreszcie Pewnik nr 4: “Nie wolno olewać potencjalnych efektów niejednorodności Wszystkie części księżyca nie są aż do siebie podobne, w rzeczy samej samo jak wszystkie części Ziemi nie są podobne, w takim razie gdzie twoja osoba sprawy gruntów…”

Ostatecznie mówi Beaty, gdy geolodzy tudzież inżynierowie współpracują stosując te zasady, gdy idą, utrzymujących się spośród ziemi na obcych światów nie przypadkiem być takie trudne po wszystkim.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s