Kocioł gazowy – dlaczego warto?

Budujesz dom? Kupiłeś nowe mieszkanie? Jeśli planujesz ogrzewanie gazowe, musisz zdecydować się kto kocioł kupić. Do wyboru jest bęben jednofunkcyjny, niełatwy na domiar tego zasobnika podgrzewacza wody zaś tambur dwufunkcyjny, w którym woda podgrzewana jest przepływowo.

Który spełni oczekiwania Twojej rodziny?

Czy tambur dwufunkcyjny jest w celu Ciebie?

Kotły dwufunkcyjne ogrzewają wodę do instalacji c.o. i ciepłą wodę użytkową za sprawą znajdujący się w kotle zamiennik płytowy. Ogrzewanie wody do c.o. tudzież c.w.u. odbywa się w jednym urządzeniu spełniającym te dwaj funkcje (stąd nazwa).Jeżeli masz mieszkanie bądź budujesz zbity gniazdko jednorodzinny, gdzie znajdować się będzie jedna toaleta (najlepiej sąsiadująca z kuchnią) pośrodku urządzeniem grzewczym i najpóźniej wysuniętym punktem czerpalnym ciepłej wody będzie stosunkowo niewielka odległość. To pozwala na montaż kotła dwufunkcyjnego, który ma obowiązek znajdować się najbliżej punktu poboru wody.Długość rury, którą woda płynie do kranu nie przypadkiem stanowić dłuższa niż 5-7 m! W przeciwnym razie wielce ospale będziesz czekał, aż z kranu popłynie ciepła woda. Wiązać się to będzie nie lecz z uciążliwym korzystaniem, jednak dodatkowo z marnowaniem dużej ilości wody.

Czy tambur jednofunkcyjny jest w celu Ciebie?

Kotły jednofunkcyjne ogrzewają wodę zasilającą instalację grzewczą w domu (np. grzejniki) a ogrzewają wodę użytkową w osobnym podgrzewaczu pojemnościowym wiszącym nieopodal kotła albo ustawionym pod kotłem.Jeżeli budujesz kolosalny dom, w którym znajdą się np. dwaj łazienki, natomiast wszyscy domownicy chcą się kąpać w wannie, potrzebujesz posiadać pewność, że ciepłej wody nie zabraknie. Dlatego perfekcyjny będzie bęben jednofunkcyjny z podgrzewaczem o odpowiedniej pojemności, w którym magazynować się będzie woda.Taki bęben zapewnia praktycznie nieograniczoną porcja ciepłej wody, z przyczyny dlaczego nie zabraknie jej nawet po odkręceniu kilku kranów jednocześnie. Dodatkowo pozwala zastosować tzw. cyrkulację. Przy jej wykorzystaniu ciepła woda użytkowa krąży w budynku i przepływa za sprawą podgrzewacz. Jest zatem dostępna w tej chwili po odkręceniu nawet oddalonego od czasu urządzenia grzewczego kranu.Zasobniki współpracujące z kotłem mogą mieć pojemność od czasu kilkudziesięciu do kilkuset litrów. Można je umieścić niedaleko kotła względnie poniżej nim, jednakże zasobniki mogą znajdować się także zintegrowane z kotłem.

Więcej ciekawostek na www.thermagen.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s