Pikantne drinki

Drinki z dodatkiem pikantnych sosów są bardzo popularne natomiast ogólnodostępne w lokalach na całym świecie. Już w latach 20. XX wieku żabojad Fernarda Petiota stworzył napój wyskokowy o wdzięcznej nazwie Krwawa Mary. Był płeć brzydka na tyle dobry, że upodobał sobie go szef macho tej dekady – Ernest Hemingway.

Po świecie krążą dwa historie na zagadnienie tego, skądże wzięła się nazwa Krwawej Mary. Niektórzy uważają, iż powstała kobieta w hołdzie angielskiej królowej, która słynęła ze swoich morderczych rządów. Jednak większość wierzy w wersję, że nazwa to napój wyskokowy odziedziczył po jednej z barmanek, która pracowała w lokalu nazywającym się Wiadro Krwi. Bloody Mary była idealnym drinkiem dla Ernesta Hemingwaya, który propagował go na całym świecie.

Na chwilę obecną Bloody Mary ma wiele wersji, mimo to ta klasyczna robiona jest na czystej wódce. Jedni używają jej również w charakterze antidotum na przypadłości syndromu dnia poprzedniego, jako że marynata TABASCO pobudza pracę żołądka a przyśpiesza trawienie. Gdy sok pomidorowy w Krwawej Mary zastąpiony jest sokiem wielowarzywnym, powstaje Bloody Mariana. Przyprawianie jej korzeniami ewentualnie ostrym sosem jest kwestią indywidualną. Na życzenie drink prawdopodobnie egzystować łagodny, nieco przyprawiony bądź ogniście pikantny.

Zobacz na: www.baccaratlive.pl

Również w naszym kraju możemy zaaprobować się drinkiem, który nie ale wręcz podbija polskie parkiety, natomiast a migruje do zagranicznych dyskotek. Wściekły psisko – dykcja tu o drinku stworzonym za pomocą Darka Ryżaczka – okazał się natychmiastowym hitem w małym jazzowym klubie w Świnoujściu.

Picie drinków z dodatkiem ostrych sosów jest nie tylko smaczne. TABASCO przez swoją pikantność działa pobudzająco natomiast rozgrzewająco. Chili z natury naładowane jest witaminą C. Z kolei kapsaicyna, która odpowiada zbytnio to, że papryczki są ostre, sprawia również, że jemy mniej w ciągu posiłków natomiast opóźnia pojawienie się uczucia głodu w kolejnych godzinach.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s