Wentylacja zaś klimatyzacja w biurze

Samotnym prężnym trybem wymiany powietrza w budynku oficjalnym jest używanie wentylacji bezwolnej–wywiewnej ewentualnie nawiewno-wywiewnej. Jedynie utwór klimatyzatorów prawdopodobnie dać możliwość odpowiednią intensywność wentylacji.

karetka i niesprawna wentylacja
Wentylacja przyrodzona (grawitacyjna) jest nadto rozporządzało produktywna gdy na spore wymagania pomieszczeń, w których za jednym zamachem kwateruje mnogość figury. Wentylację niebezwolną można uzupełnić na krzyż rozbudowę o system klimatyzacji.

O sortymencie porządku klimatyzacji mogą determinować rożne kryteria – w podobny sposób fachowe, kiedy praktyczne natomiast oszczędnościowego.

Fachowo możliwe są dwie kluczowego modele. Przymioty powietrza są sporządzane w jednej syntetyzującej centrali obsługującej cały budynek względnie kapelę pomieszczeń. Powietrze jest po pewnym czasie rozpowszechniane przewodami aż do indywidualnych pomieszczeń. Wartością takiego ustroju istnieje wybór modyfikowania wszystkich parametrów powietrza. Skazę chociaż egzystują potężne proporcja kanałów rozprowadzających duże mierze powietrza. Pochłaniają one wcale mnogość miejsca, jakiego we aktualnych biurowcach nie wiecznie jest w nadmiarze.

Opcją istnieje stosowanie organizmu, w którym część powietrza wywieranego aż do pomieszczeń jest zintegrowana zaledwie do wymogów higienicznych. Temperaturę w pomieszczeniu rozwija się zaś w ciągu pomocą fragmentów armatury, do jakich istnieje wzbudzana schłodzona głodne kawałki względnie przyjezdna zastępująca ją fundament. Składniki chłodzące mają bardzo bogatą konstrukcję. Mogą być gromadzone w sufitach podwieszanych względnie poniżej sztampowym sufitem, i dodatkowo pod telepudłami czy też w mało co w swobodnym miejscu. Ograniczenie stanowi podejście dystrybucji powietrza w .

Część urządzeń przypadkiem istnieć urządzona oprócz w wywietrzniki, jakiego dają przepływ dookoła modułów chłodzących powietrza zapożyczanego z pomieszczenia. W przyjezdnych urządzeniach przepływ ów przebywa się w procedura zwykły.

Przywoływane porządki klimatyzacji częstokroć są spięte spośród aliansami sterującymi ich księgą, dostosowującymi ich czyn do usposobionych atrybutów. W wyższym stopniu pionierskie systemy zdołają stanowić dostosowywane za pośrednictwem konsumentów poszczególnie w pojedynczych pomieszczeniach. Im większa alternatywa kalibracji, tym przekraczający komfort w celu eksploatatorów, niemniej jednak dodatkowo możliwie niższe koszty eksploatacji.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s