Mercedes – nowy model

Na salonie samochodowym w Genewie Mercedes w pełnej okazałości ujawnił najnowszą Klasę S Coupe.

W wersji koncepcyjnej, nowego Mercedesa Klasy S Coupe mogliśmy zobaczyć na targach we Frankfurcie w 2013 roku. Zmiany w stosunku do prototypu są nieznaczne. Mercedes zdecydował się lecz wciąż na w wyższym stopniu umiarkowany wygląd. Samochód charakteryzuje się długą maską a muskularnymi nadkolami, które skrywają obręcze o wielkości od czasu 18 do 20 cali. Model mierzy 5027 mm długości, 1899 mm szerokości natomiast 1411 mm wysokości, i rozstaw osi wynosi 2945 mm.

Wnętrze jest takie samo podczas gdy w wersji sedan. Znajdziemy w przed kierownicę Super Sport, LED-owy wyświetlacz, i w tylnej części dwaj indywidualne fotele. Dostępne są wykończenia wnętrza w barwie brązowej, czerwonej i porcelanowej. Model został wyposażony w ustrój Magic Body Control, który za pomocą kamer bada ukształtowanie powierzchni, na podstawie czego zmienia sztywność amortyzatorów hydraulicznych, tak aby polepszyć splendor jazdy. Funkcja przypuszczalnie stanowić aktywowana przy prędkości 30 km/h – 180 km/h.

Pod maską znajdziemy jednostkę V8 o pojemności 4,7 litra, która generuje 455 KM mocy oraz 700 Nm momentu obrotowego. Wersja S63 AMG Coupe będzie zasilana 5,5-litrową V8-ką, która generuje 593 KM mocy natomiast 900 Nm momentu obrotowego.

Ciekawym dodatkiem opcjonalnym jest 47 kryształów Swarovskiego na reflektorach.

Zobacz też części Unimog.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s