Wpływ odżywek na nasze zdrowie

Zwiększają wydolność organizmu, bywają drogą na skróty do wymarzonej sylwetki, jednak jaka jest zapłata przyjmowania sterydów? Świat nauki postanowił to sprawdzić.

Ciężarowcy w Middlesborough uczestniczą w prowadzonym z wykorzystaniem naukowca z Uniwersytetu Harvarda pionierskim badaniu medycznym dotyczącym możliwych powiązań między nadużywaniem sterydów oraz demencją. Harrison Pope, profesor psychiatrii zaś dawny kulturysta postanowił sprawdzić, w jaki podejście częste recepcja dużych dawek sterydów anaboliczno-androgenicznych prawdopodobnie oddziaływać na pamięć, trwanie reakcji a zręczność koncentracji.

Ten wiodący światowy fachura specjalizujący się w skutkach nadużywania różnych substancji mówi, że badania pilotażowe z udziałem około 50 mężczyzn – z których akt przyjmuje sterydy, i punkt programu nie – pozwoli naukowcom po trafienie naczelny stwierdzić, jednakowoż substancje te mogą dysponować podstępny wpływ na funkcje poznawcze.

Główną przyczyną braku badań w tej dziedzinie jest niedostatek osób do badania. Chociaż najlepsi sportowcy zaczęli korzystać leki podnoszące technika już w latach 50. XX wieku – naczelny potwierdzony sytuacja przyjmowania sterydów anabolicznych stwierdzono wśród rosyjskich ciężarowców na mistrzostwach świata w Wiedniu w 1954 roku – to zaczęły być one wykorzystywane w celu przyśpieszenia przyrostu mięśni dzięki szersze kręgi społeczne, i zwłaszcza kulturystów, nie wcześniej w latach 80.

– Zdecydowana większość osób przyjmujących spalacze tłuszczu to w przyszłości kadry młodzi. Proszę sobie tylko wyobrazić, że do 1985 roku nie używano żeby papierosów – po prostu byśmy nie znali długofalowych skutków ich palenia – zauważa badacz. – W odróżnieniu od marihuany, heroiny azali kokainy, które są stosowane odkąd wieków, nauki medyczne wiedzą niezmiernie ździebko o tych substancjach. Jest to kompetencja zupełnie niezbadany.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s