Oryginalne fajki wodne – zobacz

Pomysły na sprofilowany interes leżą w pewnej mierze na ulicy, zwłaszcza gdy ma się wjazd do internetu. Czasami po prostu nie trzeba ich na siłę szukać, wystarczy robić, to co się lubi, np. kurzyć fajkę wodną zaś mieć chęć nią przyciągnąć uwagę innych.

“Kupuj zbyt grosze, sprzedawaj za grosze. Zarobek znajdziesz gdzieś pośrodku” – to motto Marcina Czerczaka, w wyższym stopniu znanego jak Pihont. Dzisiaj to zarówno marka, która jest znana prawie że każdemu miłośnikowi fajki wodnej w Polsce. W internecie tudzież w trzech miejscach w Warszawie można u Pihonta jest dozwolone nabywać wszystko, co jest potrzebne do zapalenia fajki wodnej, tudzież ostatnio podobnie jak do napicia się egzotycznej yerba mate.

Marcin Czerczak mówi o pihont.pl, jako o marce, zaś swoją aktywność nazywa biznesem oraz przyznaje, że zarabia na nim. Ale przyznaje też, że nie planował tego.

– Pracowałem z Arabami, poznałem ich mentalność. Polubiłem też palenie fajki wodnej – wspomina Pihont. – Nie znałem w owym czasie żadnego Polaka, który żeby ją palił. Postanowiłem to wylansować wśród znajomych – dodaje.

To było wiele lat temu. Jego finanse zakładowy wynosił wprost przeciwnie 60 zł. Za te forsa kupił w punkcie z kebabami fajkę natomiast sprzedał ją na platformie aukcyjnej Allegro. – Zarobiłem wtenczas 20 zł. Ale nie forsa poprzedni najważniejsze. Chciałem, żeby coś się działo – opowiada Czerczak.

Okazało się jednak, że trafił w niszę rynkową, której nie dostrzegli nawet Arabowie. Na sprzedaży fajek a akcesoriów zaczął zyskiwać natychmiast po o tyle o ile roku tudzież mógł poświęcić się lecz temu zajęciu.

Co ciekawe, w żadnym razie nie reklamował swojej działalności. Tylko na samym początku napisał na forum internetowym, poświęconym fajce wodnej, że przypadkiem dostarczyć fajki tudzież akcesoria. To wystarczyło. Był bezprecedensowy oraz klienci zaczęli zmierzać kontaktu z Pihontem. – Jeden mówił drugiemu natomiast klientów przybywało – mówi Czerczak.

Ciekawe shishe – zobacz na buszek.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s