Dobry dom opieki – jak znaleźć?

Słaba sprawność fizyczna polskiej służby zdrowia jest impulsem w celu rozwoju prywatnych usług w sektorze opieki zdrowotnej. Na rynku pojawiają się przedsiębiorcy oferujący usługi oparte na nowych technologiach dofinansowanych z funduszy unijnych.

Wśród nich znajduje się także teleopieka. W krajach skandynawskich system opieki domowej natomiast mobilnej jest uzupełnieniem państwowego systemu zdrowia, oraz zarazem doskonałym pomysłem biznesowym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaś potrzebom społecznym inwestorzy prześcigają się w pomysłach na usługi, które z miejsca znajdą zastosowanie. Nie odkąd współcześnie wiadomo jednak, że poruszanie się w świecie biznesu nie powinno się do najłatwiejszych.

Nowoczesne systemy opieki na świecie…

Na rynkach państw zachodnich usługa teleopieki jest zinstytucjonalizowana w zdecydowanie wyższym stopniu niż w Polsce. W Wielkiej Brytanii, która dąży do zdobycia roli lidera w Europie w tej dziedzinie, działa organizacja National Framework Agreement on TeleCare. Jej zadaniem jest kontrolowanie mechanizmów dostarczania teleopieki na Wyspach. Z kolei w Niemczech dystrybutorzy podpisali konsens dotyczące wspólnego realizowania tej inicjatywy. We Włoszech rozprowadzanie usług teleopieki prowadzona jest dwutorowo: z jednej strony przedsiębiorcy dążą do skutecznego zarządzania nią zaś zwiększania wydajności, z drugiej strony do redukcji kosztów opieki zdrowotnej.

W przypadku krajów skandynawskich, po największej części Szwecji, nowoczesne systemy opieki dostępne są na rynku w tym momencie od momentu mało co 30 lat. W wielu wypadkach tego rodzaju usługa wypisywana jest przez lekarza na receptę. Ponadto, istnieje ustawowy misja montowania czynników przeciwpożarowych we wszystkich drewnianych szwedzkich domach. Niewątpliwie znajomość funkcjonowania systemu opieki mobilnej w Europie Zachodniej sprawia, że korzystanie z usług tego typu jest integralnym elementem opieki socjalnej

….i w Polsce

Na naszym rynku działa zaledwie kilku przedsiębiorców, którzy osobisty interes oparli na troszkę znanej idei personalnego monitoringu domowego tudzież mobilnego. Główne centra oferujące usługi teleopieki znajdują się w Warszawie, Poznaniu zaś Wrocławiu. Regionalny podział rynku pozwala na prowadzenie swobodnej działalności każdemu z przedsiębiorców, acz wiadomość ta i fakt, że usługa teleopieki jest względnie młoda, określają w dużym stopniu jej możliwości biznesowy tudzież perspektywy rozwoju.

Artykuł dzięki: www.domyopieki.biz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s