Oferty pracy dla niepełnosprawnych

Sytuacja zawodowa osób niepełnosprawnych to szeroki przeszkoda polskiego rynku pracy.Osoby niepełnosprawne stanowią w Polsce ponad 11,8% społeczeństwa, atoli nic bardziej błędnego co piąty kaleka znajduje zatrudnienie.

praca dla niepełnosprawnych natomiast jaskrawo jej szperanie nie jest rzeczą łatwą. Mimo istotnych barier infrastrukturalnych, braku przystosowanych miejsc do pracy w przyszłości podstawowym problemem, który powinno się unieważnić by więcej niepełnosprawnych podejmowało aktywność zawodową jest zmiana nastawienia pracodawców do takich pracowników. Niepełnosprawny pracownik postrzegany jest w charakterze mniej skuteczny i mniej wydajny, i także posiadający niższe kompetencje zawodowe. Tylko nieliczni pracodawcy zdają sobie sprawę, że niepełnosprawni załoga są niezmiernie sumiennymi natomiast zmotywowanymi do pracy osobami, raz za razem w podobny sposób przewyższają umiejętnościami innych pracowników. Dodatkowo bardziej doceniają pracę, którą udało im się nabyć zaś starają się wykonywać ją jak najlepiej.

Oferty pracy kierowane explicite do niepełnosprawnych pracowników są rzadkością. W naszym społeczeństwie niestety wciąż istnieje stereotyp osoby niepełnosprawnej jak niepełnosprawnej w każdej dziedzinie życia wszystkiego z aktywnością zawodową. Ponieważ pracodawcy rzadko jak patrzą przychylnie na niepełnosprawnych kandydatów, nierzadko zdarza się, że osoby takie składając aplikacje do pracy starają się maskować swoją ułomność. Tymczasem praca zawodowa w celu osoby niepełnosprawnej jest nie na odwrót warunkiem utrzymania finansowej niezależności, toż przede wszystkim szansą na pełnoprawne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dużym ułatwieniem dla pracodawcy są korzyści finansowe płynące z zatrudniania osób niepełnosprawnych. Pracodawcy zatrudniający niepełnosprawnych otrzymują przyznane środki wynagrodzeń w celu pracowników. Do takich ulg należą: bonifikata obowiązkowych opłat na kwestia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy też zwolnienie z nich, zwrot kosztów przystosowania miejsca do pracy osoby niepełnosprawnej, i również refundacja kosztów szkoleń.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s