konserwanty w kosmetykach naturalnych?

Kosmetyki naturalne sycą się niedawno coraz to większą sławą nie wprost przeciwnie między baby, niemniej jednak również wśród mężczyzn. Dla wielu z nas obejmują się przede wszystkim spośród brakiem bazy konserwujących. Jak istnieje w realności?

Kosmetyki naturalne niosą żywiołowego zestaw chwackie – na ogół źródła roślinnego albo mineralnego. Tymczasem nie wyklucza owo możliwości wdrożenia w kosmetykach spontanicznych plus podwalinie narastających, przedłużających wytrzymałość produktów kosmetycznych. Te substancje ponadprogramowe, jakiego chwyciłyby przy użyciu nas określone “lekami konserwującymi”, zawarte są w mnogości kosmetyków żywiołowych. Bez nich użyteczność do przeznaczenia takich kosmetyków wynosiłaby kilka dni. Ze względów ekonomicznych ich praca stanowiłaby niepopłatna. Zatem jakie substancje pomocnicze dogonimy w kosmetykach spontanicznych?

1. Olejki zwiewnego i ich pochodne (geraniol, limonen, cyneol)

Funkcjonują z trudem antyseptycznie, ograniczają postęp bakterii i grzybów w kosmetykach, przez wzgląd z jakiego powodu tłumią ich zepsuciu. Nadają kosmetykom orzeźwiający, lekki zapach, który pochwala się na futbolówce zaś włosach oraz po przeznaczeniu zaś wypłukaniu kosmetyku. Olejki eteryczne zawarte w kosmetykach przyrodzonych postępują w wielce znaczącym rozrzedzeniu, tym samym nie wykonują wyzywająco.

2. Sole kwasu benzoesowego, askorbinowego zaś sorbowego (benzoesany, askorbiniany, sorbiniany)

Działają bakteriobójczo oraz bakteriostatycznie. Ajuści następują w niektórych skutkach (borówka, malina, czernicy) natomiast odmiennych roślinach (takich kiedy straszny bez czarnoskóry, jarzębina). Kwas benzoesowy, jaki jest nie inaczej wielce niedawno upominany, ze powodu na możliwe postępowanie nieco cierpkiego, występuje w jagodach oraz malinach.

3. Niektóre wielowodorotlenowe alkohole (glikole, mannitole, ksylitole)

Spowalniają rozbudowa bakterii i pryków. Użyczają kosmetykom łagodny, błogi zapach. Następują uniwersalnie w plonach (jabłkach, bananach, gruszkach, truskawkach).

Dojrzejże w: http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s