Mieszkania na rynku wtórnym

Czy wskazane jest brać za dobrą monetę mieszkania z rynku wtórnego? Oczywiście, że tak! Powodów jest wiele. Są tańsze, cyklicznie w pełni wykończone.

Jednym zdaniem – nie kupujemy kota w worku, skoro możemy gniazdko zobaczyć, dotknąć. Na co pożądane byłoby zwymiotować uwagę na przestrzeni takich oględzin?Do oglądania mieszkania z rynku wtórnego wypada się odpowiednio przygotować. Wiele osób pomija ten etap, za pośrednictwem co kiedy przychodzi do zwiedzania mieszkania, nie wie o co pytać, co oglądać. Często tenże sam dojazd do mieszkania trwa znacznie dłużej niż jego oglądanie, a po całym spotkaniu żałujemy, że nie zadaliśmy wielu pytań. By uciec zamieszkania i chaotycznych oględzin, które ewentualnie co albo są stratą czasu, powinno się się przygotować, złożyć projekt działania. Im lepiej wykorzystamy ten czas, tym większe szanse na znalezienie tego idealnego mieszkania, które nas nie rozczaruje. A zatem wylistujmy po kolei to wszystko, co wskazane jest sprawić odnośnie poszukiwania mieszkania z rynku wtórnego.Po pierwsze warto przeanalizować do imentu samo ogłoszenie. Wypiszmy na kartce wszystkie pytania jakie się nam nasuwają po przeczytaniu go. Następnie dopiszmy (chociażby hasłami), co chcielibyśmy do tej pory dowiedzieć się o mieszkaniu. Z pewnością w samym ogłoszeniu wiele rzeczy zostanie pominiętych. Treść ogłoszenia jest w większości wypadków na tyle krótka, że zawiera wręcz przeciwnie najistotniejsze informacje. Potem nie prędzej wybierzmy się na zwiedzanie mieszkania.

Same kontrola wskazane jest począć od momentu sprawdzenia informacji z ogłoszenia. Często ręce do pracy koloryzują w ogłoszeniu klasa mieszkania. Warto zatem zweryfikować zgodność z rzeczywistością zamieszczonych informacji. Jeżeli wszystko będzie się zgadzało rozpocznijmy własny wywiad. Nie bójmy zadawać się pytań. Żądajmy szczegółowych zaś pełnych informacji na interesujące nas zagadnienia. Pamiętajmy, że w takich rozmowach należałoby stosować się niż mówić. Jeżeli przejmiemy inicjatywę oraz to my będziemy wspierać rozmowę, to dowiemy się mniej. Warto zatem przyjąć nieco milczącą postawę natomiast oczekiwać rzeczowych zaś wyczerpujących odpowiedzi.Podczas oglądania mieszkania nie śpieszmy się. Pamiętajmy, że powinniśmy posiadać wybór zajrzenia w iks narożnik mieszkania.

Warto z tej przyczyny wyzyskać ta opcję natomiast wszędzie powalić okiem. Zwracajmy uwagę na szczegóły poszczególnych pomieszczeń. Czasami na najważniejszy rzutowanie oka nieco wygląda super, zaś dopiero po głębszych oględzinach okazuje się, że grupa społeczna danej rzeczy nie jest idealny. Nie ulegajmy tedy pierwszemu wrażeniu. Wnikliwie śledźmy ktoś róg oglądanego mieszkania.

Źródło: www.dom-bud.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s