Wielka płyta – polub mieszkanie

Mieszkania w blokach z wielkiej płyty kojarzą nam się z szarością oraz brakiem fantazji. Zobacz atoli gdy za pomocą współczesnych technik tudzież Twojej Kreatywności wolno zmienić stare cztery kąty w funkcjonalną, nowoczesną zaś piękną przestrzeń do życia.

Mieszkania w starych blokach z wielkiej płyty mają swoje zalety, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Wiele z tych bloków powstawało w miejscach, które w tej chwili jest dozwolone określić główny punkt miasta, mniej więcej jest przedszkole, szkoła, przychodnia, albowiem faktycznie wcześniejszy projektowane osiedla, tak aby „człowiek pracy” pył wszystko u dołu ręką. Co więcej na wielu tych osiedlach są miejsca zielone, place zabaw i parkingi.

Obecnie budowane bloki, niemniej jednak wiele ładniejsze, postawione są niejaki wzdłuż drugiego, zamiast zieleni mamy brukowane miejsca parkingowe, których jest oraz faktycznie za mało, place zabaw są pośrodku parkingiem, oraz o cieniu drzew można tylko pomarzyć. Jest wprawdzie garść co zniechęca wiele osób do zakupu mieszkania w wielkiej płycie. Mianowicie funkcjonalność tych mieszkań.Kawalerki z ciemną kuchnią, małe łazienki, nieustawne pokoje. To jedne z wielu powodów, w celu których mieszkania z lat 70 lądują na rynku mieszkań pod wynajem głównie dla studentów. Co więcej przeglądając porady jak zaopatrzyć małą łazienkę oraz kuchnie, wiesz, że współcześni projektanci mają inne pogląd o małej łazience niż Ci z lat 70tych.

Współczesna mała umywalnia to taka, w której mieści się wanna, umywalka, duża pralka, WC, bidet tudzież szafka na środki czystości natomiast ręczniki… No cóż mała toaleta z lat 70tych to taka, w której po wstawieniu wanny o długości 140 cm miejsca zostawało na małą umywalkę. Albo łazienki na Nowej Hucie w Krakowie, w których montowano wanny o długości 100 cm, bez umywalki, żeby pozycja na Franię było. Takie przestrzenie na najwyższy rzut oka ciężko zaaranżować, w samej rzeczy by było w nich miejsce na szych tudzież przyjemności. Myślę jednak, że nie jest to niemożliwe. Po pierwsze wskazane jest się zorientować azali w naszym mieszkaniu wszystkie ściany są z żelbetonu, które ściany są nośne zaś co można albo obalić bądź przestawić. Plany mieszkań tak bywa są dostępne w spółdzielniach mieszkaniowych wespół z opisem technicznym. Może się okazać, że za sprawą przebudowy, wolno dochrapać się krocie z większym natężeniem funkcjonalne powierzchnie, przypuszczalnie połączenie dwóch malutkich pokoi względnie kuchni tudzież pokoju nada mieszkaniu totalnie współczesny wygląd.

Warto też rozważyć o zastosowaniu w małych pomieszczeniach drzwi przesuwnych. Takie droga sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie absorbować cennego miejsca w pokoju. Wszelkie wnęki, kąty warto zabudować szafami u dołu tenże sam sufit, aby do granic możliwości zagospodarować przestrzeń do przechowywania. Wrażenie większej przestrzeni przypuszczalnie zapewnić nam też włość instrumentacja okien. Nie musimy posiadać firanek oraz zasłon zbyt wszelką cenę. Czasem rolety rzymskie w zupełności wystarczą, by zasłonić się od czasu sąsiadów, i zdecydowanie powiększają optycznie pokoje.

Co zrobić z łazienką? Tu musimy akuratnie zastanowić się ktokolwiek krok, rzeczywiście ażeby maksymalnie nie marnować z funkcjonalności pomieszczenia zaś zarazem nie zagracić go. Po pierwsze danie zastanówmy się bądź wolimy wannę czy prysznic. Jeśli prysznic to z pewnością bezbrodzikowe sposób daje wrażenie większej przestrzeni. Jeśli jesteśmy miłośnikami długich kąpieli możemy przebrać wannę mniejszą, albo ciekawe wybieg jakim jest zestaw wanny z zmontowaną nad nią umywalką. Kształt asymetryczny wanny pozwala w łatwy modus używać z umywalki, która jest zawieszona nad wanną w części, gdzie mamy nogi.

Do tego można z szerszej strony wanny zamontować parawan nawannowy, panel prysznicowy na ścianie oraz w ten modus nawet mając do dyspozycji łazienkę o długości 140 cm posiadać wannę, umywalkę a prysznic w jednym właściwie. Przy takim rozwiązaniu zostanie do tej pory miejsce na pralkę i szafkę na środki czystości oraz kosmetyki. Pralkę można wyłowić węższą, jednakże akuratnie by było, żeby była ładowana od przodu, w owym czasie nadal ponad pralką możemy zmieścić półki bądź kaloryfer. Kaloryfer nie ulega wątpliwości typu ręcznikowiec, faktycznie aby zgrupować funkcję wieszaka tudzież grzejnika. Zastosowanie jasnych kolorów płytek, bez dekorów zaś nie koniecznie położonych u dołu sufit optycznie powiększy naszą łazienkę. Dodatkowo, gdyby powierzchowny nie będą położone pod spodem tenże sufit, swobodnie będziemy mogli zmienić zabarwienie w naszej łazience, co kiedy niekiedy wystarczy, aby odświeżyć i uhonorować nowego smaczku pomieszczeniu. Warto na podłodze kłaść te same pobieżny co na ścianie, w tamtym czasie nie pewnie tak stanowczo zarysów pomieszczenia a wydaje na się większe.

Podobnie o ile zastosujemy podwieszane elementy wyposażenia łazienki podczas gdy ustęp azaliż szafki. Oczywiście duże zwierciadło da także doskonały pokłosie przestrzeni.Dzięki tym podpowiedziom może uda Wam się zużyć stare mieszkania, naprawdę tak aby spełniały swoją rolę gdy najfunkcjonalniej a zadziwiały nowoczesnym stylem a wystrojem.

Warto zajrzeć na mieszkania z wielkiej płyty przychylnym okiem, zwłaszcza, że są one często w wielce dobrej lokalizacji, w ich okolicy znajdziemy budynki użyteczności publicznej, zieleń a place zabaw. Zachęcająca jest zarówno wprowadzana od lat termomodernizacja budynków. Bloki są ocieplane i tynkowane, zarówno nawet z zewnątrz nie będą nas w tym momencie przytłaczały swoją szarością. Polecam poszukanie mieszkań na rynku wtórnym w ciekawych lokalizacjach tudzież zabawienie się w zmianę ich oblicza.

więcej: mieszkania w Krakowie

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s