Gadzety reklamowe a ekologia

Gadżety reklamowe istnieją od czasu dawna. Mimo tego zasoby ludzkie je kochają. Widać to dobrze na targach – zwiedzający zbierają praktycznie wszystko, co się da. Ulotki, długopisy, smycze, baloniki natomiast inne drobiazgi znikają niezwykle szybko, a “zbieracze” nawet nie wielce zwracają uwagę na to, z jakiej firmy pochodzi ustalony przedmiot, ważniejsze żeby był ładny.

Taka sprawa nie jest do końca włość gwoli firm wydających częstokroć niemałe kwoty na upominki reklamowe. Dlatego z większym natężeniem kreatywni specjaliści od chwili marketingu szukają nowych produktów, odróżniających się od czasu tych natychmiast wszystkim znanych. Takimi produktami są właśnie gadżety ekologiczne. Co się kryje pod tą nazwą?

Cała moc typowych artykułów promocyjnych jak długopisy, ołówki, piórniki jednakowoż breloki, tyle że wykonanych z materiałów pochodzenia naturalnego (często drewniane), z materiałów z recyklingu względnie z materiałów ulegających biodegradacji – przykładowo długopis z mączki kukurydzianej. To wszelako nie wszystko, do eko artykułów reklamowych dołączają chwilowo torby na zakupy. Ich „ekologiczność” realizowana jest na parę sposobów – występują papierowe torby na zakupy, torby wykonane z materiałów przetworzonych (pochodzących z recyklingu) i torby bawełniane. Przeznaczone są one do wielokrotnego użytku, w przeciwieństwie do zwykłych foliowych, które nierzadko lądują w koszu zaraz po rozpakowaniu.

Z punktu widzenia agencji reklamowej możemy niedawno utrwalić ogromne zainteresowanie właśnie ekologicznymi torbami na zakupy. Można to tłumaczyć licznymi działaniami organizacji pro-ekologicznych, promującymi „ekologiczny” kierunek życia, czyli dbanie o własne środowisko. To również przekłada się na „modę” – wśród ludzi nowoczesnych, uważających się zbyt świadomych świata. Kto chce egzystować „trendy”, „jazzy”, azaliż po prostu na czasie powinien się w nie zaopatrzyć.

Wydaje się więc, że gadżety ekologiczne są atrakcyjne w celu obydwu stron – są ochoczo używane, w gruncie rzeczy w takim razie na pewnie marka na nich zawarte będzie stosunkowo często eksponowane (torby), zaś użytkownicy z kolei są zadowoleni z posiadania nowoczesnych tudzież praktycznych przedmiotów. Dodatkowo – biznes rozdająca gadżety ekologiczne będzie się jednoczyć w charakterze świadoma obowiązku dbania o środowisko.

najtanszegadzety.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s