Naucz się pierwszej pomocy

Czy kiedy bądź stanąłeś w sytuacji, jak szycha z Twoich bliskich potrzebował pomocy? Czy byłeś drzewiej świadkiem wypadku?

Czy jesteś pewien, że będziesz potrafił zareagować w nadający się sposób?Być być może ongiś zdarzyło Ci się stanowić świadkiem wypadku – jeśliby zareagowałeś odpowiednio zaś udzieliłeś poszkodowanym fachowej pomocy to niechybnie owszem dlatego, że uprzednio ktoś Cię tego nauczył.Nie łudźmy się. Nikt nie urodził się z umiejętnością działania w warunkach zagrożenia. Umiejętność sprawnego udzielania pierwszej pomocy to zasób wiedzy której nie zdobędziesz czytając książki, oglądając programy telewizyjne itp. Jedyną możliwością zdobycia realnych umiejętności jest kurs pierwszej pomocy.

Dlaczego właściwie powinieneś, drogocenny czytelniku, pobrać taką umiejętność? Wyobraź sobie sytuację w której komuś z Twoich bliskich przydarzy się w Twojej obecności udręczony wypadek… Czy będziesz się czuł porządnie ze świadomością, że zrobiłeś wszystko co potrafiłeś, czyli… nic? Nie ma zero gorszego niż poczucie bezradności, dalej dochodzą do tego wyrzuty sumienia zaś jest natychmiast lecz gorzej.Myśląc trochę egoistycznie – azaliż nie chciał byś żeby Twoi klan potrafili uratować Twoje życie, kiedy będzie ono zagrożone? Niestety nie każdy odczuwa potrzebę odbycia szkolenia z pierwszej pomocy z emergroup.

Na koincydencja ustawa wychodzi nam na przeciw tudzież z jednej strony straszy Kodeksem Karnym, który zbytnio nieudzielenie pierwszej pomocy osobie, która tego wymaga przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności. Z drugiej zaś strony obliguje niektóre grupy do nauki. Od dawna znany jest obowiązek szkoleń z pierwszej pomocy prowadzonych w ramach kursu na ustawa jazdy. Ostatnio głośnym był też misja przeszkolenia w każdej firmie pracownika odpowiedzialnego zbytnio wykonywanie tych czynności.Jaki przyniesie to rezultat – czas pokaże.

Mam niemniej jednak nadzieję, że z czasem siła robocza odkryją, że koszt szkolenia w porównaniu do tego co zyskują jest niewspółmiernie mały.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s