Naturalne piękno

Już w Starożytności znane były kosmetyki naturalne. Wystarczy wspomnąć o tym, że dodatek mleka do kąpieli był sprawdzonym sposobem na gładką, miękką i do głębi nawilżoną skórę. Do pielęgnacji ciała używano roślinnych substancji, tudzież wszelkie kosmetyki powstawały na bazie roślin dostępnych na wydobycie ręki.  

Od korzonka do tabliczki czekolady

Powszechnie uważa się, że kosmetyki złożone ale wręcz z naturalnych składników nie szkodzą skórze, zaś właściwie skomponowana mieszanka ziół nie ale wręcz może udekorować nasze ciało, atoli również wyleczyć skórę bądź zmniejszyć problemy z włosami. Liście, łodygi, pochodzenie natomiast owoce, które wydaje ziemia odżywiają skórę. Jako kosmetyki wykorzystuje się też domowe produkty, które można wykryć w kuchennych szafkach bądź lodówce: oleje z nasion, miód, produkty mleczne, jajka, płatki owsiane, mak, kurkumę azaliż szafran. Jako substancji oczyszczających wolno pohulać mleka a cytryny. Oleje z migdałów azaliż kokosa znakomicie mogą dogadzać do masażu całego ciała lub nawilżenia zniszczonych włosów. Zielona glinka czy błoto oczyszczają tłustą cerę, zaś namaszczanie ciała ciepłą, płynną czekoladą relaksuje a odżywia skórę. Wyciąg z orzechów indyjskich rewelacyjnie myje włosy.Poza kosmetykami pielęgnacyjnymi istnieją również perfumy wyprodukowane z olejków eterycznych.

Domowe laboratorium

Jeśli wręcz przeciwnie chcemy, możemy naturalne kosmetyki wyprodukować w pojedynkę z gotowych składników. W Internecie roi się od momentu stron z poradami, podczas gdy domowym sposobem zrobić naturalne mydło z ziołowymi dodatkami, puszysty krem do skóry suchej tudzież alergicznej, szampon do włosów. Wystarczy nieco gotowych i prostych produktów zmieszać w określonych proporcjach, ażeby dochrapać się tanie kosmetyki naturalne. Samodzielnie wykonując kremy azaliż płyny do kąpieli będziemy mieli pewność, że ich postać jest nie do podważenia zaś jest dozwolone ich fetować nawet w toku pielęgnacji skóry noworodka.

Naturalnie, alias ekologicznie

Kosmetyki naturalne uchodzą też zbyt bardziej ekologiczne. Ich wytwórczość nie jest w istocie skomplikowana, gdy w przypadku kosmetyków z dodatkami chemicznymi opracowanymi w laboratorium. Nie zawierają one szkodliwych dodatków, takich kiedy na przykład parabeny tudzież w większości przypadków nie są testowane na zwierzętach, zaś ich opakowania wolno poddać recyklingowi.

 

Więcej na: Salon Jadorebeauty

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s