Jaki motor wybrać?

Dawniej nie było zbytnio dużego wyboru wśród motocykli, a tudzież w samej rzeczy ktoś sprawiał wielką frajda właścicielowi. Dziś te czasu natychmiast minęły, i nadwyżka jednośladów powoduje, że mamy zagwozdka z zakupem tego, co nas istotnie naprawdę interesuje. 

Wielu z nas w dzieciństwie marzyło o własnym motorze – symbolu wolności natomiast niezależności, a niezwykłej frajda z jazdy. Wielu z nas swoja przygodę zaczynało od chwili komarów, motorynek, MZ-etek, jednakowoż nawet słynnych WSK, które nieugięty w garaży ponaszych ojcach. To właśnie te motocykle prymowały na ulicach, czy polnych drogach, zbytnio przedtem nadal pojawiły się skutery, kłady względnie inne cuda prosto z Azji. Nie żebym się czepiał, pomimo tego nie ma to kiedy własno ręcznie wciskać sprzęgło i zmieniać biegi, gdyż te właśnie rzeczy kojarzą mi się z jazdą na motorze. Ale wymienione wyżej sprzęty ostatni w tej chwili do historii, zaś w dzisiejszych czasach na drogach królują ścigacze, choppery, motocykle miejski i turystyczny. Odmian, zdaje się prostej maszyny jest mnóstwo.

Japońskie motocykle nieledwie zupełnie zdominowały nasze ulice. I natomiast samodzielnie nie przepadam za tzw. „ścigaczami”, to rozumiem ich właścicieli zbytnio co je cenią. Chodzi z pewnością o moc, prędkość natomiast przyśpieszenie, które gwoli innych typów motorów są nieosiągalne. Ale mają one swoje wady, a główną z nich jest praktycznie brak możliwości jazdy po luźnej nawierzchni. Nawet o ile zmieni się na w wyższym stopniu odpowiednie opony motocyklowe, to tudzież w gruncie rzeczy kawaleria po np. żwirówce jest hen niebezpieczna.

Z tego powodu wybieram motocykle turystycznie, które przez wzgląd odpowiedniej mieszaninie stylów, nadają się do jazdy po ulicy kiedy tudzież wypady na przejażdżkę po lesie, bądź innych nieutwardzonych dragach. Przy odpowiednim wyborze motocyklu(nie za duży), wolno go nawet wykorzystywać jak motocykl terenowy, poprzednio zmieniając opony przystosowane do takiej jazdy. A więc polecam motory z segmentu turystycznych, na których jazda jest i wygodniejsza a bezpieczniej.

Marek Marecki
maxmoto.pl

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s