Gry i rozrywka

Twoje członek rodu uwielbia gry komputerowe? To świetnie. Granie nie tylko nie ogłupia, jednakowoż znakomicie rozwija mózg.Do tej pory rodzice byli na ogół straszeni. Kupcie dziecku PlayStation, zaś zbytnio chwilę będziecie mieli na głowie nadpobudliwego nerwicowca, dajcie mu wejście do komputera z grami, wyrośnie wam psychopata-szaleniec.

Nic dziwnego, że z lękiem patrzymy na to, jak nasze kilkuletnie już przychówek zaczynają swoją przygodę z Angry Birds azali pierwszymi strzelankami. Tylko czekać, aż skołowane grami maluchy zaczną się okładać z kolegami azaliż wylecą ze szkoły.Na koincydencja obecnie okazuje się, że to nie do końca prawda. Gry to nie samo zło. Przeciwnie, mają zalecany autorytet na inteligencję zaś zdolności dzieci, czego dowodzi co chwila więcej badań.

Gry nie lecz wciąż rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, jakkolwiek w podobny sposób wpływają na awans mózgu, sprawiając, że mały gracz potrafi wykonywać kilka zadań równocześnie, alias potrafi coś, o czym ich rodzice jednakowoż dziadkowie mogą przeciwnie pomarzyć.

 Gry to nie samo zło. Przeciwnie, mają owocny ważność na inteligencję zaś zdolności dzieci, czego dowodzi co chwila więcej badań. Gry nie tylko rozwijają spostrzegawczość, uczą myślenia przestrzennego i strategicznego, jednak tak jak wpływają na zaawansowanie mózgu, sprawiając, że mały gracz potrafi wykonywać nieco zadań równocześnie.

Jednym z najszybciej obserwowanych efektów grania jest usprawnienie wyobraźni przestrzennej zaś koordynacji ruchowo-wzrokowej, alias zdolności mózgu do błyskawicznego refleksu. U graczy wspaniale rozwija się też wyobraźnia tudzież rzemiosło do nieszablonowego myślenia. Wygląda tedy na to, że trakcie grania omnibus nie tylko się nie rozleniwia, jak dotychczas zwykliśmy sądzić, jakkolwiek ale wręcz – gry komputerowe to gwoli niego coś gdy turbodoładowanie, sprawiające, że nieprzeciętny intelekt wchodzi na wysokie obroty. Niektórzy naukowcy są nawet przekonani, że ciągły połączenie z nowymi technologiami jak grom z jasnego nieba zwiększa dyspozycja przetwarzania informacji z wykorzystaniem mózg.

Stymuluje to bowiem komórki nerwowe, przyspiesza transfer bodźców, wzmacnia nowe ścieżki neuronalne, zaś osłabia stare, co sprawia, że chodząca encyklopedia się nie starzeje tudzież wciąż intensywnie pracuje – mówi dr Małgorzata Sieńczewska, nauczyciel z Uniwersytetu Warszawskiego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s