Jak wybrać biuro księgowe

Na czym skupić się wybierając kancelaria rachunkowe? Czy wypada sprawdzać o konieczne dokumenty?A przypadkiem są inne kwestie, na które należałoby zwrócić uwagę?Możliwości jest cała masa.

Przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe w Krakowie jest kilkadziesiąt razy więcej: począwszy od momentu firm jednoosobowych i na zatrudniających dziesiątki ludzi konglomeratach skończywszy. Jak wyselekcjonować spośród tej mnogości ofert? Najważniejszy jest certyfikat. Każde gabinet rachunkowe, bez względu jednakowoż miejscem jego działania jest Wrocław, Poznań azali Bukowina Tatrzańska, musi mieć certyfikat rachmistrz wystawiany za pomocą ministerium finansów. Jego uzyskanie wiąże się ze spełnieniem określonych wymagań tudzież zachowaniem odpowiednich standardów. W założeniu ma być gwarancją umiejętności tudzież rzetelności biura. Kolejną ważną kwestią jest polisa odkąd odpowiedzialności cywilnej. To ważne: jeśli gabinet rachunkowe popełni błąd, to właśnie z ubezpieczenia otrzymamy odszkodowanie.

Posiadanie polisy to znak, że gabinet traktuje swoich klientów na serio oraz że jest w stanie wywiązać się z obowiązków w razie kłopotów. Pamiętajmy, że nie ma ludzi nie omylnych, zwłaszcza w materii w samej rzeczy skomplikowanej podczas gdy księgowość.

Wybierając firmę świadczącą usługi księgowe dobrze jest też sprawdzić, jakie jest jej metoda do klienta. Zdarza się bowiem, że duże firmy obsługują swoich kontrahentów na zasadzie „hurtowej”. W takiej sytuacji z trudem liczyć na szybkie rozwiązanie konkretnego, indywidualnego problemu. Inaczej jest wtedy, kiedy kancelaria rachunkowe oferuje indywidualne usługi, z przypisanym do firmy księgowym, który jest zawżdy poręczny a na bieżąco zajmuje się jej sprawami.

Kiedy natychmiast wytypujemy listę kandydatów, dobrze jest poszukać referencji. Rzetelne, prawidłowo działające biuro nie powinno mieć problemów z przedstawieniem ich listy. Czasem pożądane byłoby także podpytać znajomych – być prawdopodobnie persona korzystał z usług tej jednakowoż innej firmy. To być może znajdować się najlepsza rekomendacja. Cena powinna stanowić ostatnim czynnikiem decydującym o wyborze biura rachunkowego.

Dobrze, o ile będzie niska. Ale o ile zbytnio małą jej wysokością idzie niska postać obsługi, lepiej nie ryzykować. Ewentualne kary będą droższe niż ewentualne oszczędności.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s