Gabloty ogłoszeniowe – czy kupić?

W dzisiejszym świecie komunikacji obrazkowej (wracamy do pisma obrazkowego), w świecie, w którym coraz mniej czytamy zastępując słowo pisane przekazem zbyt pośrednictwem obrazu, w sam raz wybór sposobu przekazu jest czynnikiem decydującym o skuteczności przekazu informacji. W urzędach, instytucjach użyteczności publicznej,  w dużych firmach, wzdłuż i wszerz gdzie istnieje konieczność przekazania wielu informacji dużej liczbie osób powstaje pokup prezentowania informacji (dokumentów, obwieszczeń, oświadczeń) w badania ogólnie dostępny.

W zależności od momentu rodzaju informacji stosuje się różne formy przekazu, różne urządzenia. W pewnych sytuacjach lepsze są urządzenia elektroniczne (wyświetlacze LCD) w innych tradycyjne formy np. gablota ogłoszeniowa. Wraz z rozwojem wyspecjalizowanych urządzeń elektronicznych takich podczas gdy wyświetlacze LCD, komputerowe punkty informacyjne z dotykowymi ekranami, społem ze wzrostem funkcjonalności, niezawodności i spadkiem cen raz po raz częściej widzimy takie urządzenia w urzędach. Wyświetlacze LCD stosuje się do kierowania ruchem petentów w salach obsługi klienta, elektroniczne punkty informacyjne stosuje się do informowania o strukturze urzędu, o kompetencjach poszczególnych wydziałów, gdzie fundnąć sobie różne sprawy zaś do przekazywania innych informacji, które nie wymagają częstych aktualizacji.

W wielu sytuacjach znacznie wygodniejsze są tradycyjne formy (gabloty ogłoszeniowe, informacyjne). Urząd o swoich decyzjach, ogłaszanych przetargach oraz wielu innych sprawach informuje mieszkańców poprzez wywieszenie dokumentów w gablotach informacyjnych. Jest parę powodów, gwoli których tradycyjne gabloty ogłoszeniowe są wygodniejsze. Po pierwsze danie tak aby zamieścić informację w gablocie wystarczy przypiąć kartkę ze stosownym dokumentem. Nie jest do tego potrzebna znajomość systemu komputerowego, oprogramowania, kodów dostępu kartkę papieru potrafi przypiąć każdy. Nieobecność uprawnionego a przeszkolonego pracownika obsługującego urządzenia elektroniczne, z powodu choroby ewentualnie urlopu, prawdopodobnie spowodować paraliż pracę urzędu.

Gabloty ogłoszeniowe nie generują takich problemów. Gabloty może obsłużyć ktokolwiek pracownik. Zatem nie komplikujcie sobie życia i nie zamieniajcie wszystkich gablot informacyjnych na urządzenia elektroniczne.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s