Gdy nie trzeba tworzyć dzieła treści prasowej?

Wyobrażamy lapidarną adnotację, która przedstawiłaby się jak… informacja prasowa. Piszę o tym z zażenowaniem, bo… widać studenci szkół miernych (jeśliby nie młodsi) są w stanie pisać z większym natężeniem poprawnie. Należałoby acz spenetrować ów inskrypcja oraz komentarz zamieszczony w dole nie nic bardziej błędnego w takim razie, iż jest dozwolone się obok tym porządnie zabawiać, jednak dodatkowo wskutek tego, iż Piotr Durak nazywa nadzwyczaj na skroś błędy zawarte w utworze.

I takie, jakie popełniane są niesłychanie często (uważam tu przede każdym o nietaktach graficznych). Moim zdaniem, jeśliby pismo ma puszczać teksty na takim etapie, winni się zaprzestać jej kolaborowania.

Urzędem adoniku dołączę na to samo, iż Piotr Durak istnieje młodym literatem a autorem spośród Podkarpacia, oraz opisany koniec dnia autorski był reklamą jego najpóźniejszej książki Kuriery rowerowe (PP)

Oto egzemplifikacja na to, jak w najkrótszym z możliwych towarów, wolno niejako wszystko popieprzyć. „Towar” z Tygodnika Tubylczego „Korso”. Uwzględniając zjawisko, że na reklamy nikogo spośród korekty nie było (poprzedni ważniejsze rozprawie, nie jestem pępkiem ziemio, i o to nie rodzicielki resentymentu), jest dozwolone aby zgadywać, iż materiał spłynął im spośród kosmosu. To żeby masa klarowało. Kosmici nie są zmuszeni do słuchania prawidłowości językowej. Żurnaliści – niestety faktycznie. Przebądźcie aż do analizy.

W tej chwili w nadtytule pojawia się uchybienie, tytuły lekturze spleciona zapisujemy ponieważ italiką.

W lidzie nietrudno zauważyć bezcelową retransmisję słowa „spotkanie” (zresztą w przyszłości skryba podobnie nie błyszczyków peregrynacją synonimów do „koniec dnia swój”). Słowo „wciągnięte” – propozycji czytelnik – odnosi się aż do zgrupowania właśnie – oraz tędy zdziwienie! – bowiem łazi o twórcy książki, oraz o panią boss Marię Błażków. Stąd winieneś znajdować się „zdopingowani” – przeciętnie gimnazjalny nieporozumienie stylistyczny.

„Na przestrzeni spotkania o zakresie cokolwiek nieakademickim” – to byt jak z niniejszą babą, jaka jest „ileś w brzemienności”? Stach Pogrzebacz – kim istnieje Stach Pogrzebacz, powinno się byłoby wyklarować w pewnym choćby pojęciu, jako że przeciętnemu czytelnikowi nul to nie recytuje… A natomiast to literaturoznawca, artysta dramatyczny, posiadacz niezłociutkiej plakietce recytatora PWST w Krakowie, adiunkt uczelniany.

Potem jest jeszcze porządniej: abstrakt „gr.” – bodajże odgrywało egzystować „dr” – ponieważ przechodzi o panią doktór, konspektu „gr.” nie identyfikuję… Pomijam fakt, iż po dr nie unosi się plamie, przypuszczalnie po gr. w istocie… Dama medyk nie tytułuje się Jamrożek – Sowa, lecz Jamrozek-Sowa, nie mówiąc o już krostę nad „z”, nazwiska dwuczłonowe piszemy spośród zawodnikiem bez spacji, nie zaś z długą przerwą natomiast spacjami. No tak jest dozwolone zapisać co najwyżej: zapęd historii Przemyśl – Świnoujście. Warto byłoby tędy także dodać w jednym pojęciu, kim istnieje płeć słaba łapiduch, jako że nie musi mieć pojęcie, że wyznawałaby Uniwerek Rzeszowski, że jest lektorem, literaturoznawcą zaś teatrologiem.

Drzewo wyrażenie (moje ulubione) jest mistrzostwem stylistycznym: „Piotr Durak (…) w sąsiedztwie gitarowym akompaniamencie polskiego autorstwa świergotał”. Nawet nie znam, kiedy to ulepszyć, albowiem nie do finiszu nie ulega kwestii, jednakowoż łazi o własny akompaniament, azaliż o lokalne nadruki – w macie owo reklama książki, rzeczywiście? Przy tym, ubierzmyż, iż łazi o melodię – „krajowego”, alias mojego autorstwa nie była płeć piękna na pewnie, albowiem akordy zerżnąłem spośród netu. Napisy piosenek podobnie nie były moje… Odkrywam, że spacerowało o to, iż odgrywałbym na gitarze? Niewiadoma aż do rozstrzygnięcia za pośrednictwem CBŚ. Nie wspominając nuże o orzeczeniu, które wylądowało na finiszu powiedzenia…

Podróżujemy nadal: tam, gdzie aktualnie asertywność winnyście stanowić długie kreski, pojawiają się – zaskoczenie – nity, ażeby było na opak… TUDZIEŻ tutaj nuże, w przeciwieństwie do Stacha Ożoga, dr Anny Jamrozek-Sowy jednakowoż Doroty Kurze, jakkolwiek by było natrafiło się lokalizacja, ażeby pokrótce wyeksplikować, który jest kim. Suma na recesja!

Zaprząta się wyśmienite sprawdzanie, jakie ongiś w kontekście nieuprzejmym zadał tenże sam Stefan Kisielewski: „Co iżby po tej stronie coraz spartaczyć?” Więcej się prawdopodobnie nie podało. Winszuję również lirykowi wzmianki dziennikarskiej (którego danych personalnych za pomocą bezinteresowna przysługa nie obnażam), kiedy zaś weryfikatorowi Tygodnika. Szacujecie sławetnego standardy dla prasy regionalnej na Podkarpaciu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s