Zakładanie restauracji

Własna restauracja, to współcześnie rojenie wielu osób pragnących rozkręcić własny biznes. Gdy aktualnie mamy impuls na własny lokal, musimy uzbroić się w wytrwałość oraz przede wszystkim w do licha i trochę gotówki.

Powinniśmy się i spokojnie zastanowić azali nadajemy się na menadżera restauracji, gdyż w przypadku niepowodzenia pies z kulawą nogą nie zwróci nam straconego czasu tudzież pieniędzy.

Jakie warunki musimy spełniać?

Przede wszystkim musimy istnieć przedsiębiorczy, porządnie zorganizowani zaś mieć poczucie dobrego smaku. Kiedy jesteśmy zdecydowani, pierwszym krokiem do otwarcia wymarzonego lokalu jest uzyskanie zgody na prowadzenie działalności gospodarcze, co może zająć nawet parę miesięcy. Następne musimy zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją, co jest ściśle uzależnione od chwili grubości naszego portfela. Gdy mamy obecnie idealne lokalizacja zaś podpisaną umowę o wynajem, musimy osiągnąć zgodę sanepidu kto natomiast innych organizacji na prowadzenie restauracji. Niezbędne jest plus wyposażenie naszego lokalu w akcesoria i egzekucja remontu, powinno się też zastanowić się nad menu, wszystko to trwa wszystkiego do 12 miesięcy. Teraz przychodzi Chronos na znalezienie pracowników zakładu.

Potrzebni nam są między innymi: kucharze, kelnerzy, barmani, organizatorzy sali i kierownik restauracji.Najlepiej jest zatrudnić osoby doświadczone, po ukończeniu odpowiedniego szkolenia. Kurs lub szkolenie możemy dodatkowo zorganizować w celu podwyższenia wydajności naszego personelu. Należy bo pamiętać że restauracja jest gdy żywy organizm, iżby funkcjonował przyzwoicie wszystkie jego elementy muszą czynić bez zarzutu.

zobacz w: katowice.restauracja-atmosfera.pl

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s