Idealny miejski pojazd

Skutery, zwane oraz motorowerami, rollerami bądź mopedami pojawiają się w miastach, gdy wprost przeciwnie gorączka osiągnie wartość dodatnią, zaś z powierzchni ulic zniknie miniony lód a śnieg.

Mało palą, korki im niestraszne, i a z zaparkowaniem nie ma problemów. Jest tym samym naturalnie jednym ze sprytniejszych pojazdów do codziennego przedzierania się z wykorzystaniem miasto. Co wskazane jest posiadać wiedzę poprzednio zakupem?

Kto może jechać skuterem?

Zgodnie z wynikającą z obecnie obowiązujących przepisów definicją, motorower jest mechanicznym pojazdem jednośladowym o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 50 ccm tudzież osiągającym maksymalną szybkość 45 km/h. Do jazdy skuterem uprawnia norma prawna jazdy każdej kategorii zaś wydawana odkąd 13 roku życia jadłospis rowerowa. Ponadto biec taki pojazd może każda figura pełnoletnia, mając w pobliżu tym obowiązek używania homologowanego kasku.

Na rynku wtórnym bez trudu znajdziemy także „odblokowane” skutery o pojemności do 50 ccm, które są w stanie osiągnąć nawet 90 km/h. Ale aby być w stanie taki pojazd prowadzić, musimy posiadac unormowanie jazdy przynajmniej kategorii A względnie A1.

Niskie koszty eksploatacyjne

Sam zakup skutera, jak oraz jego użytkowanie, nie niosą ze sobą dużych kosztów.Kilkuletni w użyciu skuter smakować może kilka tysięcy złotych. Pojazdy znanych marek europejskich, japońskich azali tajwańskich nie są też awaryjne. A kiedy nuże jakaś niepoprawne funkcjonowanie się zdarzy, wjazd zarówno do oryginalnych części zamiennych, gdy oraz ich zamienników też nie jest trudny. Warto też dodać, że ceny części tudzież serwisu też są relatywnie niskie.

Przeciętny automobil spala w trakcie miejskiej jazdy z grubsza 9 l na 100 km, w toku jak na tym samym dystansie przeciętnemu skuterowi wystarczą 3 – 4 litry benzyny bezołowiowej. Są tez skutery o pojemności 125 ccm, które potrafią spalić ździebko powyżej 2 l na 100 km.Również obrona skutera pozytywnie nas zaskoczy. Firmy ubezpieczeniowa weźmie od nas zaledwie 100 zł zbyt rok, i jeśliby mamy na koncie zniżki za bezszkodową jazdę, możemy zajść nawet do połowy tej kwoty. Niestety nie każda polska biznes ubezpieczeniowa ma w swojej ofercie opcję gwoli motorowerów.

 

więcej na: MaxMoto

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s